Työryhmät kokoavat eri teemoista kiinnostuneet jäsenet yhteen. Työryhmän puheenjohtaja valitaan jäsenistä ja työryhmää avustaa FWF:n toimiston ohella koordinaattori.

Alueelliset ja temaattiset työryhmät ja yhteystiedot:

Itäryhmä
Puheenjohtaja: Matti Iikkanen (matti.iikkanen@poyry.com)
Koordinaattori: Sveta Silvennoinen-Hiisku (sveta.silvennoinen-hiisku@fwf.fi)

Kehittyvät markkinat
Puheenjohtaja: Jani Härkki (jani.harkki@vesiotec.fi)
Koordinaattori: Kristian Kumlin (kristian.kumlin@fwf.fi)

Kiina
Puheenjohtaja: Yu Wang, IAN Capital (yu.wang@aalto.fi)
Koordinaattori: Sveta Silvennoinen-Hiisku (sveta.silvennoinen-hiisku@fwf.fi)

Smart Water
Puheenjohtaja: Timo Koski, TineCoin (timo.koski@kolumbus.fi)
Koordinaattori: Sanni Eerikäinen (sanni.eerikainen@fwf.fi)

Teollisuusvesi
Puheenjohtaja: Ville Hakala, Sofi Filtration (ville@sofifiltration.com)
Koordinaattori: Sanni Eerikäinen (sanni.eerikainen@fwf.fi)

Tutkimus ja koulutus
Puheenjohtaja: Riku Vahala, Aalto-yliopisto (riku.vahala@aalto.fi)
Koordinaattori: Jussi Suomalainen (jussi.suomalainen@fwf.fi)